Infinnity

NASZ KONSULTANT
517 494 945
Próby złota

Co to jest czarne złoto?

Są takie metale szlachetne, które goszczą w naszej kolekcji biżuterii niemal od zawsze. Mowa rzecz jasna o złocie i srebrze, które są najpopularniejsze w takim asortymencie. Co powiecie jednak na klasę, elegancję i piękno zamknięte w czerni. Wszystko to otrzymacie, stawiając na czarne złoto. Jednak co to właściwie jest i jak powstaje?

Co to jest czarne złoto?

Z pewnością zastanawiacie się, z czym macie do czynienia czytając o czarnym złocie. Mówimy tutaj o szlachetnym kruszcu, który niezaprzeczalnie zachwyca swoją oryginalnością i subtelnością. Jednak w tym wypadku nie tylko wygląd ma znaczenie. Otóż okazuje się, że czarne złoto jest aż dwa razy trwalsze od tego zwyczajnego.

Ponadto jest nawet do 30 % lżejsze, co jeszcze bardziej wydaje się być imponujące. Nie można zapomnieć o fakcie, jakim jest wysoka stabilność chemiczna. To właśnie ona sprawia, że osoby mające problemy ze skórą mogą nosić ten typ biżuterii. Sprawdzi się ona w przypadku ciężkich do przejścia chorób skóry i jej zapaleń.

Wszystko to za sprawą cudownej hipoalergiczności. Należy także wspomnieć o strukturze kruszcu, która zdaje się być dosyć zaskakująca. Cechuje się ona bowiem pewną chropowatością, co jest raczej odmienne na tle gładkiego srebra i złota. Kolejnym ciekawym zagadnieniem jest to, jak właściwie powstaje czarne złoto. Sprawdźcie!

Jak powstaje ten szlachetny kruszec?

Z pewnością musi was zastanawiać aspekt powstawania czarnego złota. Jak wytwarzany jest ten typ złota? Wszystko dzieje się za sprawą kilku różnych sposobów. Czarne złoto można bowiem pozyskać laboratoryjnie. Wszystko dzieje przy pomocy młynu kulowego, który sprawia, że otrzymujemy złoto nanoporowate.

Jest ono znakomite zarówno pod względem swojej niskiej wagi, jak również wytrzymałości na długie lata. Drugą opcją jest oczywiście tradycyjne pozyskiwanie tego kruszcu szlachetnego. Można je wykonać przy pomocy zabarwienia klasycznego złota. Robi się to przy pomocy nakładania rutenu lub rodu. Tylko cienką warstwą!

Można również otrzymać je przy użyciu chemicznego osadzenia oczywiście fazy gazowej. Uda się to również w trakcie utleniania złota, które musi w takiej sytuacji zawierać albo kobalt, albo chrom. Pragniemy jednak przypomnieć, że tylko czarne złoto wykonane chemicznie jest lekkie, hipoalergiczne i posiada sporą wytrzymałość.

Czarne złoto, czyli najświeższy krzyk mody

Czarne złoto coraz częściej wypycha klasyczne metale szlachetne i to nie jest nic dziwnego. Wystarczy przyjrzeć się jego pięknemu wyglądowi, który bez wątpienia przekonuje do siebie coraz większe grono osób. Jest to zdecydowany powiew świeżości na tle codziennych rozwiązań biżuteryjnych.