Infinnity

Bez kategorii

Jak zadbać o biżuterię latem?

Biżuteria to często nieodłączny element naszych strojów i całych stylizacji. Lato jest momentem, w którym mamy szansę pokazać nasze wyczucie stylu. Wszystko to dlatego, że nie musimy chować się pod warstwami kurtek, jak to dzieje się w zimie. Musimy jednak wiedzieć o pewnej kwestii. Jak zadbać o biżuterię latem? Sprawdźcie!

Lato pełne niebezpieczeństw

Letnie dni bez wątpienia przywodzą na myśl odpoczynek, ale również zabawę wraz z przyjaciółmi na rozmaitych wyjazdach. To jednak niezaprzeczalnie również moment, kiedy to musimy zwracać uwagę na ryzyko znajdujące się na zewnątrz. Mowa, chociażby o fakcie, że musimy odpędzać od komarów przy pomocy rozmaitych preparatów.

Kolejnym aspektem jest równie problematyczne słońce, które nie zawsze współpracuje z naszą skórą. Dlatego też musimy zaopatrzyć się w rozmaite kremy z filtrem, czy też emulsje na istniejące już oparzenia słoneczne. Poza tymi podanymi aspektami istnieje jeszcze kilka z nich, które warto mieć na uwadze, gdy jedziecie na wakacje.

Wakacje to jednak nie wyznacznik, gdyż są rzeczy, których musimy się wystrzegać przez cały rok. Mowa rzecz jasna o odpowiednim zadbaniu o naszą biżuterię. Mianowicie, jak zadbać o biżuterię latem? Co może jej zaszkodzić i czego zatem powinniśmy się wystrzegać, nosząc ją? Odpowiedzi na te pytania znajdzie w poniższym tekście.

Jak zadbać o biżuterię latem?

Przejdźmy do najważniejszej części naszego wpisu, czyli odpowiedzi na pytanie jak zadbać o biżuterię latem. Najważniejszym zaleceniem jest oczywiście niewchodzenie do wody basenowej, czy morskiej. Otóż sól morska może doprowadzić do odklejenia się pewnych elementów, zmatowienia się biżuterii, czy też nawet korozji.

Jeśli jednak zapomnicie od tej zasadzie, to po powrocie z wody zalecamy polanie jej wystudzoną i przegotowaną wodą. Kolejną ważną kwestią jest jak najbardziej możliwy brak kontaktu z piaskiem. Wszystko za sprawą jego drobności, która sprawia, że może on wejść w różne zakamarki biżuterii i niełatwo go będzie stamtąd wydostać.

Musimy również wspomnieć o tym, że kiedy smarujemy się kremami z filtrem, czy olejkami do opalania, warto, jest ściągnąć biżuterię. Zazwyczaj w takich momentach bowiem krem znajduje się również na niej, a nasza biżuteria nie potrzebuje takiej ochrony. Co więcej, pojawi się na niej nieładny osad, który odbierze jej dotychczasowy blask.

Biżuteria na lato musi być chroniona

Warto zachować powyżej przedstawione środki ostrożności, jeśli chcecie, by wasza biżuteria przetrwała jak najdłużej. My polecamy jeszcze, by w trakcie jej przewożenia, schować ją w osobnym pojemniczku, a nie wrzucać ją luzem do walizki. Dzięki temu będziemy mieli stuprocentową pewność, że nie będzie uszkodzona.