Infinnity

NASZ KONSULTANT
517 494 945
Bez kategorii

Biżuteria sztuczna a jubilerska – Czym się różnią?

Biżuteria sztuczna a jubilerska - Czym się różnią?

Biżuteria jest ogromnie istotną częścią stylizacji. Bez niej, niemal każdy nasz outfit wydaje się niekompletny i traci charakter. Aby miała ona spory wkład w sposób naszego ubioru, koniecznie trzeba ją w odpowiedni sposób dobrać przede wszystkim do naszego charakteru. Należy jednak zdecydować, jakie produkty preferujecie. Biżuteria sztuczna a jubilerska – czym się różnią i na którą postawić?

Biżuteria sztuczna a jubilerska – Charakterystyka

Skupmy się na tym, czym właściwie charakteryzują się poszczególne opcje biżuteryjne. Biżuteria sztuczna ma kluczowy sposób produkcji. Wytwarza się ją w dużych nakładach metali nieszlachetnych. Jej głównym celem jest imitacja droższych produktów z branży jubilerskiej. Mowa oczywiście o metalach szlachetnych, czyli złocie, platynie lub srebrze. Nie można nie pominąć aspektu kryształów.

Drogie kamienie, takie jak szmaragdy, diamenty, perły są zastępowane za pomocą swoich sztucznych alternatyw o ogromnie niskiej wartości. W takiej produkcji wykorzystuje się dosyć nietypowe materiały. Świetnymi przykładami jest tutaj drewno, czy też filc. Jeśli chodzi o biżuterię jubilerską, to wytwarza się ją z metali szlachetnych. W tej sytuacji różnią się również wykorzystywane ozdoby.

Produkcja jubilerskich wyrobów skupia się również na prawdziwych diamentach, bursztynach, koralach, jak i perłach. Z tego też względu ma ona zupełnie inną wartość od swojego poprzednika. Co więcej, jubilerzy decydują się na samodzielne tworzenie projektów biżuterii. W rezultacie jest ona unikalna i niepowtarzalna. To właśnie na jej przykładzie tworzy się sztuczne odpowiedniki, które są podróbkami.

Czym różnią się sztuczne wyroby od jubilerskich? – Różnice

Z powyższych charakterystyk, jesteśmy w stanie łatwo wywnioskować, czym te dwa wymienione przykłady się między sobą różnią. Pierwszą i właściwie najważniejszą kwestią jest jakość. Wykorzystanie metali szlachetnych i naturalnych kamieni ma wpływ na trwałość, jak również solidność danej biżuterii. Sztucznych wyrobów zdecydowanie nie kupujemy na długie lata, a kilka miesięcy.

Co więcej, kupując jubilerską opcję, mamy pewność, że otrzymujemy produkt oryginalny. Projekt jest specjalnie wykonywany pod daną kolekcję biżuteryjną. Sztuczne rozwiązania są jedynie kopią tych unikatów. Nie zapominajmy także o designie, który przy droższych wyrobach jest dużo ciekawszy i nietypowy. Jeśli chcecie zainwestować w dobrej jakości dodatek, który pomoże dopełnić każdą stylizację, to postawcie na jubilerskie wyroby.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty biżuterii złotej i srebrnej, a także pozostałych akcesoriów na każdą okazję.