Infinnity

NASZ KONSULTANT
517 494 945
Kamienie szlachetne

Turmalin – Cechy i Charakterystyka

Turmalin

Kamienie szlachetne to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych elementów biżuteryjnych. Nic dziwnego, że tak często sięgamy po to rozwiązanie w celu upiększenia swojej biżuterii. Diamenty, brylanty, kwarce, szafrany to zaledwie początek listy całej masy piękna, które możemy nosić na co dzień. Turmalin to jeden z kamieni szlachetnych, który powinien pojawić się w waszej kolekcji. Poznajcie jego cechy i charakterystykę.

Turmalin – Kamień Szlachetny Pełen Kolorów

Tak, jak już wspomnieliśmy – najpiękniejsze dodatki to te, które mają w sobie dodatek kamieni szlachetnych. Turmalin jako minerał swoją popularność i zachwyt wzbudził dzięki cudownemu kolorowi, który z pewnością zachwycił wielu. Jeśli chodzi o jego nazewnictwo, to wzięło się ono od pewnej grupy etnicznej, która zamieszkuje Sri Lankę. Oznacza dla nich  „kamień, który uzyskał barwę dzięki popielnym zabrudzeniom”.

Warto wiedzieć, że Turmalin pojawiał się już w Starożytnym Egipcie. Miał on swoje miejsce w wierze Egipcjan, a dokładniej mówili o tym, że ich piękny kolor pochodzi od ich podróży przez tęczę, zanim pojawiły się one na naszej ziemi. Znajdziemy kilka odmian kolorystycznych tych kamieni szlachetnych i co ciekawe mają one różne znaczenia. Różowa odmiana jest najczęściej dedykowana na przykład kobietom.

Mamy jednak jeszcze do wyboru kamienie o barwach niebieskich, które są ściśle powiązane z duchową wolnością. Co więcej, warto wspomnieć, że wybór arbuzowych wersji nakłania do zwiększenia miłości między partnerami lub nawiązania relacji. Nie możemy zapomnieć o tym, że istnieją także zielone turmaliny. Oznaczają one nic innego jak cierpliwość, ale także miłosierdzie, ale również miłosierdzie i współczucie.

Cechy Turmalinu

Z pewnością interesuje was nacechowanie turmalinu. Warto wiedzieć, że należy on do grupy tak zwanych krzemianów. Co ciekawe, ich rozmiar może wynieść nawet 1 metr długości. W dodatku turmaliny mają tak zwany przełam nierówny i nie charakteryzuje się łupowością. Ponadto wspiera on w dolegliwościach, takich jak gorączka, przeziębienie, czy też oparzenia. Może mieć również działanie uspokajające w sytuacjach stresowych.

Ten minerał bez wątpienia możemy zaliczyć do tych twardych. Co więcej, odbija on światło, przez co jego kolorystyka jest jeszcze bardziej nasycona. Może złagodzić dolegliwości związane z drogami oddechowymi. Może również pochwalić się posiadaniem mocy usuwania z otoczenia rozmaitych bakterii. Znajdziecie go w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. To od was zależy, na którą z tych opcji finalnie postawcie.

Czy podoba wam się taka opcja i biżuteryjna? Zachęcamy do połączenia jej z biżuterią, która będzie dla was ważna, jak na przykład pierścionek zaręczynowy.