Infinnity

Kamienie szlachetne

Różowe Kamienie w Jubilerstwie – Rodzaje

Różowe kamienie w jubilerstwie

Szukając idealnej biżuterii dla siebie lub bliskiej osoby, chcecie stawiać na najpiękniejsze możliwe rozwiązania. Dzięki temu możecie pokazać swoją miłość, czy dać sobie świetny prezent. Jednymi z tych kolorowych kamieni, na które z pewnością warto zwrócić uwagę, są te w kolorze różowym. Jednak, które najlepiej wybrać? Poznajcie najpiękniejsze różowe kamienie w jubilerstwie, na które powinniście się zdecydować.

Różowe Kamienie w Jubilerstwie – Obdaruj Najbliższych Pięknem

Delikatność i romantyzm zdecydowanie idą w parze z biżuterią. Z tego powodu wiele osób wybiera właśnie taki rodzaj prezentu na ważne wydarzenia w życiu. Mamy tu na myśli zarówno urodziny, rocznice związku, dni kobiet, dzień matki czy też walentynki. Takie podarunki z pewnością są czymś na długie lata i warto się na nie zdecydować, jeśli chcemy zawsze przypominać bliskiej nam osobie o swojej obecności w jej życiu.

Wiadomo jednak, że gusta bywają różne, dlatego trzeba zwracać uwagę nie tylko na kształt danego podarunku, ale również na jego kolorystykę. Po zadecydowaniu, czy wybieramy złoto, czy srebro, czas przejść do kolorystyki kamieni szlachetnych. Jedną z najlepszych decyzji w tym zakresie zdecydowanie jest róż. Jest to barwa oznaczająca nie tylko miłość, ale również przyjaźń, czy też po prostu ciepło. Jakie są kamienie tego typu?

Różowy szafir to jedna z popularnych możliwości, która charakteryzuje się największą twardością, oczywiście zaraz po diamencie. Jest to opcja, ogromnie trwała, więc sprawdzi się w tych opcjach biżuteryjnych na lata. Mowa rzecz jasna o pierścionkach zaręczynowych. Szafir w kolorze różowym najlepiej wypadnie w połączeniu z różowym złotem lub srebrem. Z pewnością warto się na niego zdecydować.

Na Jakie Kamienie w Kolorze Różowym Postawić

Kolejnym wartym uwagi kamieniem jest turmalin. Również znajdziecie go w kolorze różowym, jednak nie jest to jego jedyny wariant. Więcej na temat jego właściwości dowiecie się w naszym poprzednim wpisie. Kwarc różowy to kolejna gustowna propozycja, która charakteryzuje się pięknym znaczeniem. Wspiera miłość, ale też może przynieść szczęście. Doskonale sprawdza się jako naszyjnik, jak i w formie bransoletki.

Wspominając o różowych kamieniach szlachetnych, nie możemy pominąć oczywiście morganitu. Cechuje go jasne ubarwienie w zakresie różu. Jest on dużo tańszy na przykład od diamentu, a mimo to cechuje się odpornością na rozmaite uszkodzenia. Doskonale sprawdzi się, jako dodatek do złotego pierścionka. Powyższe propozycje pozwolą wam na wybranie najlepszego kamienia dla siebie, czy najbliższej osoby.