Infinnity

Bez kategorii

Jak wykonać bezpieczny piercing?

Piercing jest jedną z popularniejszych opcji zdobienia ciała zaraz obok tatuaży. Z racji swojej popularności musimy uważać, w jakim studiu wykonywać tę usługę. Równie ważną kwestią są kolczyki, które wtyka się w świeże przekłucie, a właściwie ich rodzaj. W poniższym artykule przedstawimy, na jakie kwestie trzeba zwrócić uwagę w bezpiecznym piercingu.

Przekłucia uszu i nie tylko

Już od najmłodszych lat mamy do czynienia z piercingiem, choć nie do końca o tym wiemy. Otóż pamiętajmy, że mówimy tu o przekłuciach na całym ciele, które wypełnia się kolczykami. Mogliśmy się z tym spotkać w dzieciństwie, kiedy mama zabierała nas do kosmetyczki na przebicie uszu z pistoletu, co było bardzo szkodliwe.

Jedyne prawidłowe przekłucie zawsze odbywa się przy użyciu igły i wykonuje się je przez pierciera. Nie wszyscy jednak mają o tym pojęcie. Skutkuje to niekoniecznie miłymi konsekwencjami, gdyż przebicie uszu pistoletem dosyć mozolnie się goi, a u niektórych zupełnie nie przestaje się goić. W rezultacie dziurki w uszach są pełne ropy.

Takie działanie jest uciążliwe, zwłaszcza dla najmłodszych. Oczywiście, zdarzają się szczęściarze, którym taka rana się goi, natomiast jest to raczej mniejszość. Przebijając jakąkolwiek część ciała, powinniście umówić się do specjalisty. W ten sposób będziecie mieli pewność, że wszystko odbędzie się w taki sposób, jak należy.

Bezpieczny piercing — na czym polega?

Z całą pewnością zastanawiacie się, jakie właściwie są zasady bezpiecznych przekłuć. Odpowiedni piercing skupia się przede wszystkim na sterylnych warunkach. Oznacza to, że wszystko, co ma dotykać naszej skóry, jest odpowiednio zdezynfekowane. Sama osoba robiąca nam piercing musi mieć rękawiczki i spore doświadczenie.

Dopiero gdy macie pewność, że te aspekty zostały spełnione, możecie przystąpić do przekłuwania wymarzonej części ciała. Kolejnym zadaniem, jakie powinien dobrze spełnić piercier, jest dobranie odpowiednich kolczyków. Muszą być one przystosowane do świeżego przekłucia i mają zadanie dobrze wspomóc jego gojenie się.

W tym wypadku sprawdzą się niezawodnie opcje, które nie mają domieszek metalu. Wszystko, dlatego że to metale najbardziej uczulają. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii jest tytan. Sprawdza się on zarówno dla alergików, jak i osób bez uczuleń. Mogą być to również koszulki, wykonane z co najmniej 18-karatowego złota.

Doświadczenie najważniejsze

Według nas najlepiej jest wybrać salon piercingu, w którym pracują specjaliści z niemałym doświadczeniem. Dzięki temu nie musi przywiązywać aż tak wielkiej uwagi do szczegółów dezynfekcji. Piercing jest bezpieczny, jeśli ktoś używa na nas świeżo otwartej igły, a całość odbywa się tylko i wyłącznie w sterylnych oraz bezpiecznych warunkach.