Infinnity

NASZ KONSULTANT
517 494 945
Bez kategorii

Biżuteria a typ urody – Jak ją dopasować?

Biżuteria a typ urody - Jak ją dopasować?

Ogromnie często zdarza się, że mierzymy się z dylematami dotyczącymi tego, na jaką biżuterię powinniśmy się zdecydować. Wszystko kręci się bowiem wokół kolorów, a dokładniej odcieni, które do nas pasują. Nie bez powodu jednym dużo ładniej jest w złotych odcieniach, natomiast innym w srebrnych tonach. Z tego też powodu warto wiedzieć, jak dobrać biżuterię pod swój typ urody. Sprawdźcie, co jest dla was najlepsze.

Typ urody – Co ma do biżuterii?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest analiza kolorystyczna w jego życiu. Z tego też względu warto pamiętać, że może ona wpłynąć na to, jak inni postrzegają was i jak wy widzicie siebie samych. Teoria typów urody została wymyślona przez Carol Jackson w latach 80. XX wieku. Stworzyła ona 4 możliwości w tym zakresie. W przypadku ciepłych tonów była jesień i wiosna, a zimne kolory przypadały do zimy oraz lata.

Na ten moment ta kwestia wciąż świetnie działa i warto w niej korzystać, jeśli chcecie podkreślić swoje atuty urodowe. W przypadku, gdy według analizy kolorystycznej możecie pochwalić się chłodną kolorystyką swojej cery, to wiadomo, że najlepszym wyborem będzie srebro. W przypadku jesieni i wiosny, wasza kolorystyka i wygląd będą skłaniały się do złota. Jak można się domyślać, każdy z tych pór roku ma swoje wymagania względem waszych cech.

Jeśli chodzi o zimową urodę, to charakteryzują się nią osoby, które mają jasną skórę i ciemno zarysowaną oprawę oczu. Co więcej, ma ona ciemne włosy i mocny kolor ust. W jej stylu najbardziej znajdą się kontrastowe rozwiązania. Jeśli chodzi o jesień, to mamy tu do czynienia z cerą w ciepłych odcieniach, jednak wciąż jasną. Oczy mogą być zielone, szare, czy też miodowe, usta wchodzące w pomarańcz, a włosy rude lub brązowe z rudymi prześwitami.

Biżuteria a typ urody – Wiosna i lato

Czas przejść do dwóch pozostałych charakterystyk, z których jedna z nich może pasować właśnie do was. Jeśli mówimy o lecie, to będzie to skóra jasna z odcieniami różu. Będą do niej pasować porcelanowe podkłady. W tym wypadku najczęściej pojawią się włosy w kolorze blond w szarych odcieniach, natomiast oczy niebieskie lub szare. Co więcej, tymi najbardziej trafnymi rozwiązaniami stylistycznymi będą perły i srebrne łańcuszki.

W przypadku, gdy zastanawiacie się, jaki macie typ urody, może być te wiosna. Karnacja jest w kolorze morelowym, natomiast usta znajdują się w odcieniach koralowych. Odcień oczu w wiosennych wyglądach będą orzechowe, zielone lub niebieskie. Tutaj koniecznym zabiegiem będzie wybór żółtego złota do swoich  codziennych stylizacji.