Infinnity

Bez kategorii

Różowe Złoto w Biżuterii – Cechy, Cena

Biżuteria to bez wątpienia nieodłączny element naszych codziennych outfitów. Dopełnia ona rozmaite nuty kolorystyczne oraz sprawia, że całość nie wygląda nudno. Najczęściej do wyboru z naszej gablotki z biżuterią mamy złoto i srebro, czyli klasykę. Co powiecie jednak na różowe złoto, które swoją oryginalnością podbija serca miłośniczek biżuterii? Poznajcie jego cechy oraz cenę na rynku.

Różowe złoto – Czym się charakteryzuje?

Jeśli chodzi o biżuterię, to bardzo często mamy do czynienia z jej różnymi postaciami. Niektórzy decydują się na pierścionki, inni na wisiorki czy naszyjniki, a jeszcze inni na bogato zdobione kolczyki. Metale szlachetne, które zaś bez cienia wątpliwości u nas królują, to oczywiście złoto i srebro. Mogą być one znacząco różne od siebie, a czasami bardzo podobne.

Wszystko oczywiście zależy od typu takiego wyrobu. Niekiedy mamy do czynienia z metalem, takim jak białe złoto, który jest bardzo podobny do srebra. Innym przykładem jest posrebrzane złoto, które zaś zupełnie przypomina srebro. Wciąż szukamy jednak oryginalnych rozwiązań, które podbiją nasze serca, ale i osób, które zwracają na nasz styl uwagę.

Różowe złoto swoje pochodzenie może przypisać do XIX-wiecznej Rosji, co sprawia, że często nazywa się go rosyjskim złotem. Jeśli chodzi zaś o aktualną popularność tej biżuterii, to wynika ona przede wszystkim z chęci zmiany dotychczasowych rozwiązań biżuteryjnych. Klientki jubilerów chcą zmienić swoją kolekcję biżuterii wraz z całym stylem, a z pomocą przychodzi różowe złoto.

Czym cechuje się rosyjskie złoto?

Skupmy się teraz na tym, czym właściwie cechuje się różowe złoto. Ciekawym faktem na jego temat jest jego sposób produkcji. Bierze w niej bowiem udział miedź, złoto i srebro. W zależności od tego, który ze składników będzie przeważał w stopie, to właśnie dzięki niemu dany kolor się wybije. Aktualnie najpopularniejszym wyborem jest delikatny pudrowy róż lub czerwień.

Jeśli chodzi o cechy charakterystyczne, to możemy tutaj bez wątpienia podkreślić uniwersalność. Co więcej, jest ono trwalsze od białego i żółtego złota, choć nie można go nazwać mocniejszym od platyny. Jeśli chodzi o barwy takiej biżuterii, to nie ścierają się one ani w żadnym stopniu nie blakną.

Warto wspomnieć o ważnej kwestii, jaką oczywiście jest cena różowego złota. Mówi się bowiem, że jest ona bardzo przystępna. Ile zatem zapłacimy za wyroby z niego wykonane? Jak możecie się domyślać, zależy to od próby złota, dlatego ceny wahają się od 70 złotych do 120 za gram.