Infinnity

NASZ KONSULTANT
517 494 945
Bez kategorii

Białe Złoto a Srebro – Jaka Jest Różnica?

białe złoto

Materiały, z których ma być wykonana biżuteria, mogą być różnorodne. Jedne są bardziej do siebie podobne, a inne kompletnie różne. Dobieramy je w zależności od tego, czym kierujemy się podczas tworzenia całej stylizacji. Wiele osób w ostatnim czasie pokochało białe złoto lub srebro, jako dodatek swoich outfitów. Jednak czym właściwie ta dwójka różni się między sobą? Sprawdźcie poniżej!

Białe Złoto a Srebro – Czym się różnią?

Surowce używane do wyprodukowania biżuterii bywają różne. Można tworzyć cudowne produkty, które podbiją waszą każdą stylizację. Wiadomo jednak, że każdy ma inny gust, dlatego różnorodność tego typu asortymentu jest niezmiernie ważna. Warto pamiętać, że biżuterię dobieramy często przecież, dopasowując ją do naszej karnacji, czy też różnych odcieni skóry.

Oczywiste jest to, że nie wszystkim będzie pasowało srebro, tak samo, jak nie każdy jest stworzony do noszenia złotej biżuterii. Miejcie jednak na uwadze, że istnieją różne typy i rodzaje danego metalu szlachetnego. Z tego też względu w naszych złotych wyrobach możecie znaleźć produkty, które nie będą zdobione wyłącznie żółtym odcieniem tego właśnie kruszcu.

To samo tyczy się oferowanej przez nasz sklep internetowy biżuterii srebrnej. Mogą być one bowiem posrebrzane lub pozłacane. Czym jednak różni się znane nam powszechnie srebro od białego złota? Pierwszym z aspektów, dzięki któremu rozpoznacie srebro pośród białego złota, jest ten, że srebrna biżuteria cechuje się matowością. Co więcej, jest ona bielsza od swojego konkurenta.

Jak rozróżnić srebro od białego złota?

Nie możemy się oszukiwać, decydując się na daną biżuterię, dlatego warto mieć na uwadze jedną powszechną informację. Złoto jest znacznie lepszym jakościowo metalem szlachetnym od srebra. Białe złoto jest w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne i wykazuje się naprawdę sporą solidnością. Upływ czasu kompletnie się na tym materiale nie odciska, w przeciwieństwie do srebra.

Srebrne wyroby są dużo bardziej miękkie i plastyczne. W dodatku z czasem częstego zakładania go może zacząć ciemnieć. Jest to także materiał bardzo plastyczny, więc może się on wyginać. Jeśli zamierzacie wybierać między jednym a drugim, to dużo lepiej będzie wybrać białe złoto. Charakteryzuje się ono większą trwałością i odpornością na rozmaite czynniki.

Z tego też powodu zakup biżuterii wykonanej ze złota będzie właściwie inwestycją. Płacąc więcej za wysoką próbę, możecie mieć pewność, że nie ma szans, by taki produkt mógł ulec zniszczeniu. Wybierzcie złoto zamiast srebra!