Infinnity

NASZ KONSULTANT
517 494 945
Bez kategorii

Najlepsze Zamienniki Diamentu – Co Wybrać?

Najlepsze Zamienniki Diamentu - Co Wybrać?

Oświadczyny, czy też droga biżuteria zawsze kojarzy się z najlepszymi możliwymi materiałami, które są użyte do jej produkcji. Mowa tutaj o złocie, srebrze, czy też rozmaitych kamieniach szlachetnych. Oczywiście tym, który jest najbardziej pożądany ze wszystkich, jest diament. To on kojarzy się z luksusem, ale również trwałością i sukcesem. Są jednak kamienie, które mocno go przypominają. Poznajcie najlepsze zamienniki diamentu.

Diament – Czym się charakteryzuje?

Aby móc przedstawić alternatywy dla diamentu, warto najpierw poznać jego nacechowanie. Jak można się domyślać, jest to bardzo rzadki rodzaj minerału, który pochodzi z gromady pierwiastków rodzimych. Jego nazwa pochodzi od fraz niepokonany oraz niezniszczalny, a ma to związek z jego twardością. Jest on bowiem najtwardszą substancją, która na ten moment występuje w przyrodzie. Stąd tak wiele nim zainteresowanie.

Trzeba tutaj również nadmienić, że poza aspektami praktycznymi, jest on wizualnie przepiękny. Zachwycająco załamuje światło, tworząc nierzeczywistą aurę wokół biżuterii, czy innych elementów, w którym go umieścimy. Z czego dokładnie jest wykonywany? Diamenty tworzą się z czystego węgla znajdującego się na głębokości wynoszącej około 100 mil poniżej powierzchni Ziemi. Jest to bardzo rzadki proces.

Okazuje się bowiem, że ma on miejsce raz na miliony, a nawet miliardy lat. Ma to miejsce w stopionej skale płaszcza ziemi, gdyż to właśnie tam można znaleźć odpowiednie ilości ciepła oraz ciśnienia, by doszło do przekształcenia węgla w diament. Stąd też cena za ten produkt jest tak wysoka i nie każdego stać na to, by ją zapłacić. Z tego też względu warto poznać skuteczne alternatywy, które także posłużą wam długie lata.

Zamienniki diamentu – Na co postawić?

Jeśli chodzi o te najchętniej wybierane zamienniki diamentu, to należą do nich oczywiście moissanit oraz biały szafir. Jeśli chodzi o pierwszy z wymienionych, to charakteryzuje się on wieloma podobnymi cechami właśnie do pierwowzoru, na którym się skupiamy. Można go znaleźć w różnych barwach, takich jak zieleń, żółć, czerń, niebieski, bezbarwny, czy też zielonożółty. Ma on wysoką twardość, niemal taką jak diament.

Jeśli chodzi o biały szafir, to odznacza się on delikatnym białym odcieniem. Ten kamień szlachetny wykonany jest z minerału, który nazywany jest korundem. Jest on najtwardszym minerałem zaraz po diamencie, co gwarantuje jego nabywcom trwałość na długie lata. Konsumenci uwielbiają jego jasne ubarwienie i piękne załamywanie się światła w styczności z nimi. Na którą opcję zamierzacie postawić?