Infinnity

Kamienie szlachetne

Turkus – Co Cechuje Ten Kamień Szlachetny

turkus

W poszukiwaniu niezwykłej biżuterii przetrząsamy różne miejsca. Mowa tutaj zarówno o jubilerach, jak i sklepach internetowych ze sporym wyborem. Wielu z nas pragnie, by wybrana ozdoba wyróżniała się na tle innych i zwracała uwagę. W takiej sytuacji zdecydowanie warto, jest postawić na kamienie szlachetne. Jednym z tych wartych uwagi jest turkus. Czym jednak cechuje się ten kamień i jakie są jego właściwości?

Turkus – Czym Jest i Skąd Pochodzi

Nie każdy ma pojęcie na temat pochodzenia swoich ulubionych kamieni. Za ich pochodzeniem może kryć się naprawdę ciekawa historia. Warto zatem niekiedy uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie. Przykładowo, jeśli chodzi o turkus, to możemy go znaleźć w wielu złożach. Tym, który aktualnie jest najczęściej i najdłużej pozyskiwany znajduje się w Iranie. Proces takiego wydobycia w tym miejscu trwa już od 2200 lat, co zaskakuje.

Oczywiście, nie jest to jedyne miejsce, w którym znajdziemy ten piękny kamień szlachetny. Jego złoża znajdują się bowiem także w USA, Chinach, Egipcie, Rosji, czy też w niewielkich ilościach, w Polsce. Dokładniej znaleziono je u nas na Dolnym Śląsku. Jeśli chodzi o ważne informacje w zakresie turkusu, to jest on jednym z najstarszych kamieni szlachetnych. W jego składzie natomiast znajdziemy żelazo oraz miedź.

Nie wolno nie wspomnieć także o fakcie jego koloru, gdyż oczywiście pochodzi on od nazwy. Jest to jedna z bardziej intensywnych barw, w której znajdziemy połączenie zieleni i błękitu. Mocne ubarwienie tego kamienia wydaje się wręcz nieprawdopodobne. Nie jest to jednak jedyna cecha, która wyróżnia tę ozdobę od innych. Otóż nie można zapomnieć o fakcie, że ma on naprawdę ciekawe właściwości, które trzeba omówić.

Ciekawe Właściwości

Skupmy się teraz na wspomnianych przez nas właściwościach należących do turkusu. Mówi się bowiem, że kamień ten świetnie działa na ochronę przed wypadkami. Zapewnia osobie, która go nosi bezpieczeństwo, jak również wpływa na jasność umysłu i rozsądnych decyzji. Nie zapominajmy o fakcie, że może on także działać na psychikę. Mówi się, że zapobiega on, jak również łagodzi stany lękowe. Co jeszcze nam oferuje?

Warto nadmienić, że turkus odpowiada za naszą ochronę przed wszelkimi nieprzyjaznymi wibracjami, które są wysyłane w naszym kierunku. Może on załagodzić stany depresyjne, ale i działa wzmacniająco na nasze serca. Dobrze również wspomnieć o tym, że jego pomoc przy chorobach żołądkowych i infekcjach wirusowych jest niezastąpiona. To samo tyczy się się wielu problemów związanych z układem oddechowym.

Jeśli chodzi o symbolikę, to kamień ten oznacza hojność, jak również szczerość. Można go podarować zarówno mężczyznom, jak i kobietom.