Infinnity

Bez kategorii

Kolczyki a Kształt Twarzy – Jak je Dobrać

kolczyki a kształt twarzy

Biżuteria, którą zakładamy na co dzień, może być przeróżna. Mamy przecież do wyboru rozmaite kolczyki, wisiorki, pierścionki, czy też naszyjniki. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób należy je nosić, aby były one dopasowane do waszej sylwetki, buzi, czy też kolorystyki waszej urody. Jedną z takich kwestii są kolczyki a kształt twarzy. Nie każdy jest świadom tego, jakie powinno się wybrać do jego rodzaju urody. Na co postawić?

Rodzaje Kolczyków i Kształtów Twarzy

Nie każdy ma pojęcie o tym, że zarówno kolczyki, jak i właśnie twarze mają swoje określone kształty, a dokładniej rodzaje. To oczywiście do nich dobieramy poszczególne typy z tego drugiego. Wiadomo jednak, że aby móc odpowiednio je do siebie dopasować, musicie znać ich charakterystykę i podział. Jakie twarze wyróżniamy w takiej rozdzielności? W tym zestawieniu znajdą się oczywiście opcje, takie jak:

  • Owalna,
  • Okrągła,
  • Kwadratowa,
  • Trójkątna.

Wasza buzia wpisuje się, w którąś z tych czterech gałęzi. Zrozumienie tego, jak wyglądacie, jest pierwszym krokiem do odpowiedniego ubierania i strojenia się przy pomocy trafnych ozdób. Jak to wygląda w przypadku rodzajów kolczyków? Tutaj sprawa jest bardziej zawiła, gdyż możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli chodzi o podstawę, to będzie nią długość, która może być znikoma, delikatnie długa, lub bardzo długa.

Jak wiadomo, możemy mieć także do czynienia z kształtami o różnej wielkości. Przykładowo, niewielkie koła znacząco różnią się od tych wielkich. Ponadto możecie wybrać rozwiązania z różnych materiałów szlachetnych, co jest ważne podczas dobierania biżuterii do swojego typu urody. Co ciekawe, ich rodzajów jest tyle, co pór roku. To właśnie od nich zależy, na co zdecydujemy się postawić i co będzie nam pasować.

Kolczyki a Kształt Twarzy – Co Wybrać

Zacznijmy od twarzy okrągłej, o której często możemy słyszeć, że trudno dobrać do niej cokolwiek. W jej przypadku najlepszym wyborem będzie postawienie na długie kolczyki, które ją wysmuklą i podkreślą atuty. Dobre będą te klasyczne opcje na wkrętki, jednak odrzućcie owalne kształty. Przy trójkątnej buzi najlepiej wybrać krótkie kolczyki o geometrycznych, wyrazistych kształtach. Zdecydowanie unikajcie tych wiszących typów.

Jeśli chodzi o owalny kształt twarzy, to możecie w jego przypadku wybrać właściwie każde rozwiązanie. Jak się okazuje, ten rodzaj po prostu jest mocno uniwersalny, więc nie musicie się tym przejmować. W przypadku kwadratowej twarzy musicie zdecydowanie wybrać koła, które będą odpowiadały za wysmuklenie waszej buzi i pozbycie się wizualnie jej ostrych kształtów. Odrzućcie także opcje przeznaczone dla trójkątnych buzi. Co wybieracie?