Infinnity

Próby złota

Jak wyczyścić złoto? – Sprawdzone sposoby

jak wyczyścić złoto, pani czyszcząca biżuterię,

Bardzo często posiadamy w swoich domach złotą i srebrną biżuterię, które są pamiątkami rodzinnymi. Niestety, nawet najlepszy metal szlachetny, taki jak złoto, ma słabość w postaci czernienia. Może ono w ten sposób brudzić nasze dłonie i inne miejsca, na których spoczywa dana biżuteria. Jak wyczyścić złoto? Poznajcie odpowiedź na to pytanie.

Jak wyczyścić złoto? Skąd bierze się osad?

Dlaczego złoto czernieje? To pytanie pojawia się bardzo często, kiedy pojawia się temat metali szlachetnych. Dużą rolę grają tutaj próby złota, o których więcej możecie się dowiedzieć w naszym wpisie. To właśnie jedne z niższych prób złota mają ów skłonność do czernienia. Im czystsze jest dane złoto, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek sczernieje.

Oznacza to, że jeśli macie biżuterię, która składa się wyłącznie z wysokich prób złota, to nie macie czym się martwić. Co, jednak kiedy w waszej biżuterii znajdą się te niższe? Postanowiliśmy przedstawić wam sposoby na pozbywanie się jej. Wszystko po to, byście mogli cieszyć się piękną, lśniącą i pełną blasku biżuterią. Jak to jednak osiągnąć?

Pierwszą opcją, jakiej można użyć w tej sytuacji, jest nic innego, jak folia aluminiowa. Wystarczy, że wyłożymy szklankę folią aluminiową i dodamy do niej ciepłej wody. Następnie wymieszamy ją z sodą oczyszczoną. Kiedy roztwór jest gotowy, wkładamy do niego wszystkie złote elementy, jakie posiadają na sobie brzydki osad. Wyciągamy po 2-3 godzinach.

Sposoby na czernienie złota

Folia aluminiowa nie jest jedyną opcją, jakiej można użyć, aby pozbyć się czernienia złota. Jak wyczyścić złoto? Oczywiście uda się to przy pomocy Coca Coli. Możecie być nieco zdziwieni, gdyż ten napój najczęściej jest stosowany na rdzę. Tutaj jednak wystarczy włożyć złoto do naczynia nim wypełnionego na parę lub paręnaście minut i gotowe.

Kolejną propozycją z naszej strony jest sól. Jest to podobna opcja jak w przypadku folii aluminiowej. Również wykładamy nią szklankę i mieszamy ciepłą wodę z sodą oczyszczoną. Różnicą jest jednak dodatek w postaci dwóch łyżek soli. W tym wypadku czas oczekiwania na pełne blasku i oczyszczone złoto wynosi 3 godziny.

Ostatnią propozycją, jaką wam przedstawimy, jest oczyszczanie złota spirytusem. Jeśli zastanawiacie się, jak wyczyścić złoto, a macie go pod ręką to problem jest zażegnany. Wystarczy nalać nieco tego prawie stuprocentowego alkoholu do miski. Następnie dodajemy zabrudzone złoto. W tym wypadku efekt uzyskujemy już po kilku sekundach!

Jak wyczyścić złoto? Postaw na fachowca!

Jeśli boicie się, że wasze złote pamiątki zostaną uszkodzone podczas czyszczenia samodzielnego, to polecamy poprosić o pomoc fachowca. Uważamy jednak, że jeśli nie jest to najważniejsza rzecz na świecie, to podane przez nas sposoby świetnie sobie z nią poradzą.