Infinnity

Bez kategorii

Brylant i Diament – Czym Się Różnią?

Brylant, jak i diament to zachwycające kamienie, które możemy odnaleźć w różnych typach biżuterii. Najczęściej spotykamy się z nimi jednak w momencie, gdy wybieramy pierścionek zaręczynowy dla wybranki życia. To właśnie wtedy często jubiler pyta, na co wolimy się zdecydować – na brylant czy diament? W poniższym artykule poznasz różnicę pomiędzy tymi dwoma błyskotkami.

Brylant i diament – Jaka jest różnica?

Wiadomo, że różnicę pomiędzy błyskotkami najlepiej ukazać poprzez scharakteryzowanie każdej z nich. W ten sposób będziecie mieli szerokie pojęcie na temat zarówno diamentu, jak i brylantu. Zacznijmy od diamentu. Ciekawym faktem jest to, że jest on najczystszym i jednocześnie krystalicznym rodzajem, a właściwie odmianą węgla. Bez wątpienia nie każdy o tym wie.

Warto także wspomnieć, że jest on surowcem, który w naturze występuje ogromnie rzadko, a to oczywiście wpływa na jego zawrotnie wysoką cenę. Proces, podczas którego wytwarza się diament, jest bardzo długi i żmudny, a trwa kilka milionów lat. Aby się to udało, potrzebna jest bardzo wysoka temperatura i równie wysokie ciśnienie. Z pewnością więc ich cena was nie zadziwia.

Niemniej istotną kwestią jest to, że diament jest w tym momencie najtwardszym materiałem na świecie. Jeśli nie podoba wam się biała wersja tego kamienia szlachetnego, to możecie zdecydować się na opcje barwione. Znajdziecie w nich z pewnością coś, co wam się spodoba. Diament to przede wszystkim niekoniecznie klasyczny kształt, jak i matowa powierzchnia, ale również połysk na średnim poziomie.

Brylant – Czym się charakteryzuje?

Czas przejść do drugiego bohatera naszego tekstu, czyli oczywiście brylantu. Czym się on charakteryzuje? Nie każdy ma pojęcie, że kamień, który nosi tę nazwę, jest diamentem o szlifie brylantowym. Posiada on dzięki temu niezmierny blask, ale i gładką, świetlistą strukturę. Bez wątpienia dzięki swojej specyfice i wyglądowi możemy go zaliczyć do najbardziej luksusowych towarów na świecie.

Co ciekawe, dzięki szlifowi brylantowemu w tej sytuacji otrzymujemy piękny efekt załamującego się światła wewnątrz kamienia. Jak widać, różnica pomiędzy dwojgiem tych pięknych kamieni jest raczej oczywista. Można jasno stwierdzić, że każdy brylant jest diamentem, jednak nie każdy diament zaliczymy do brylantów, ze względu na różnicę oszlifowania.

Z pewnością zastanawiacie się, gdzie można znaleźć najlepsze brylanty i diamenty, które pięknie komponują się z biżuterią. W naszym sklepie znajdziecie pierścionki z brylantami i diamentami. To od was zależy, jaką opcję wybierzecie, aby cieszyć się zaręczynami lub wręczeniem podarunku bliskiej osobie. Brylant czy diament? Sami zdecydujcie!