Infinnity

NASZ KONSULTANT
517 494 945
Bez kategorii

Ból ucha od kolczyków

ból ucha u kobiety

Wiele osób zmaga się z rozmaitymi dolegliwościami. Są one spowodowane różnymi przyczynami. Jednym z takich schorzeń jest ból ucha, który występuje w przypadku przebitych uszu. Co może być powodem doskwierającego dyskomfortu? Czy przebicie uszu naraża nas zawsze na bóle uszu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym wpisie.

Ból ucha od kolczyków – skąd pochodzi?

Istnieją różne powody bóli, które mogą nam doskwierać, kiedy dopiero przebiliśmy uszy lub włożyliśmy nowe kolczyki. Poznanie przyczyny takiego schorzenia sprawia, że dużo łatwiej jest nam się go pozbyć. Niekiedy może być to błąd z naszej strony, o którego popełnieniu nie mamy zbytnio pojęcia. Poznajcie powody bólu ucha od kolczyków.

Pierwszym powodem jest zły wybór osoby, do której zwracacie się w celu przebicia uszu w jakimkolwiek miejscu. Jest to najczęściej dokonywana wtopa pod względem naszego komfortu i zdrowia. Przebijanie uszu powinno się odbywać w profesjonalnym studiu piercingu. Nie powinno zaś mieć miejsca w salonie kosmetycznym przy pomocy pistoletu.

Warto mieć na uwadze, że jedynym odpowiednim wyborem do przebijania jest wysterylizowana igła wolna od zarazków. Robiąc sobie kolczyki przy pomocy pistoletu, sprawiamy, że dziurki mogą nigdy się nie zagoić. To natomiast skutkuje ciągłym wydobywaniem się ropy z dziurek, ale i bólem. Objawia się on zwłaszcza przy zakładaniu biżuterii na uszy.

Powody dyskomfortu w uszach

Oczywiście złe przebicie uszu, to nie jedyny powód ich bólu. Inną kwestią jest, chociażby uczulenie na dany metal znajdujący się w kolczykach. Podczas takiego uczulenia jesteśmy w stanie poczuć nie tylko ból, ale i dostrzec opuchliznę, jak również zaczerwienienie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się lekarzem.

Warto również mieć na uwadze, że wasze uszy mogą być wrażliwe. Nie mamy tu na myśli wyłącznie kwestii uczuleń. Równie istotne jest to, aby ich w żaden sposób nie przeciążyć. Mowa o zakładaniu ciężkich, długich kolczyków. Oczywiście ludzie są różni, dlatego niektóre osoby będą nosiły takie ozdoby na co dzień, a innym nie jest to pisane.

Zbyt mocne zapięcie sztyftów jest kolejną przyczyną, kiedy pojawia się ból ucha. Takie ściśnięcie może zrobić niemałe szkody, więc bądźcie ostrożni. Pamiętajcie jednak, że czasami dyskomfort pojawia się, gdy dawno nie nosiliśmy biżuterii w uszach. Są one odzwyczajone, dlatego niekiedy należy odczekać kilka godzin, zanim zacznie się sprawdzać inne powody bólu.

Ból ucha da się pokonać!

Pamiętajcie, że ból ucha może być czymś nieprzyjemnym. W momencie jednak gdy mamy pewność, że nie mamy uczuleń, czy innych dolegliwości, musimy uzbroić się w cierpliwość. Po pewnym czasie ból ustanie, a my możemy cieszyć się świetnym wyglądem!