Infinnity

NASZ KONSULTANT
517 494 945
Bez kategorii

Biżuteria srebrna – dobra kondycja przez długie lata!

Wiele oszczędności wkładamy w naszyjniki, pierścionki czy chociażby kolczyki. Ogromną wagę przykładamy do tego jak wygląda nasza srebrna biżuteria. Na co powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę, aby zachować srebro w nienagannej kondycji?

Biżuteria srebrna ­– czego unikać?

Należy pamiętać o tym, że srebro to metal. Jest podatne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Srebrny pierścionek nie powinien mieć styczności z detergentami czyszczącymi, wybielającymi oraz żrącymi. Możemy go przez takie środki narazić na stałą utratę koloru. Mycie naczyń może nawet narazić biżuterię srebrną na uszkodzenia, takie jak m.in. odbarwienia.

Biżuteria srebrna – pielęgnacja

Czym zatem czyścić srebrną biżuterię? Jeśli chcemy uniknąć odbarwienia lub korozji, pamiętajmy o przemywaniu jej wilgotną chusteczką lub ściereczką. Choć na ogół kurz jest niepozorny, odgrywa dużą rolę w dbaniu o zachowanie połysku srebrnej biżuterii. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę także na miejsce przechowywania. Najwygodniejszym rozwiązaniem, będzie wybór szkatułki bądź pudełeczka, do którego nie dostaje się kurz oraz nadmiar tlenu.