Infinnity

Bez kategorii

Biżuteria srebrna – dobra kondycja przez długie lata!

Wiele oszczędności wkładamy w naszyjniki, pierścionki czy chociażby kolczyki. Ogromną wagę przykładamy do tego jak wygląda nasza srebrna biżuteria. Na co powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę, aby zachować srebro w nienagannej kondycji?

Biżuteria srebrna ­– czego unikać?

Należy pamiętać o tym, że srebro to metal. Jest podatne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Srebrny pierścionek nie powinien mieć styczności z detergentami czyszczącymi, wybielającymi oraz żrącymi. Możemy go przez takie środki narazić na stałą utratę koloru. Mycie naczyń może nawet narazić biżuterię srebrną na uszkodzenia, takie jak m.in. odbarwienia.

Biżuteria srebrna – pielęgnacja

Czym zatem czyścić srebrną biżuterię? Jeśli chcemy uniknąć odbarwienia lub korozji, pamiętajmy o przemywaniu jej wilgotną chusteczką lub ściereczką. Choć na ogół kurz jest niepozorny, odgrywa dużą rolę w dbaniu o zachowanie połysku srebrnej biżuterii. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę także na miejsce przechowywania. Najwygodniejszym rozwiązaniem, będzie wybór szkatułki bądź pudełeczka, do którego nie dostaje się kurz oraz nadmiar tlenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *